Mit csinál az ember lánya szombaton este, ha éppen egész nap dolgozott, s este hat órára ér haza? Naná, hogy nekiáll egy torta elkészítésének, ami nagyon jól fog esni majd a vasárnapi lustálkodós reggelen. Szerintem tortát sütni nem nehéz, s nagyon szórakoztató. Mert olyan lesz, amilyet elképzeltünk, vagy amit kitaláltunk, kedvünkre alakíthatjuk, csak a képzelet szabhat határt. A torta szerintem egyedi dolog, mindenki másra esküszik, de ennek ellenére mindenkié nagyon finom. Persze, ha örömmel s szeretettel készül az a torta.
Amit szombat este készítettem, az saját találmány. Ugyanis így Húsvét közeledtével lapozgattam a főzős újságokat (mi mást), ötletszerzés gyanánt. S találtam egy meggyes tiramisu tortát. Viszont én kicsit “diétásabban” akartam elkészíteni, mint ahogy ott le volt írva, mascarpone helyett pedig utánaolvastam, hogy natur krémsajt is megfelelő. Így született meg a meggyes-krémsajtos torta, ahogy Zsolti szereti. (jó szottyosan. 🙂 )
Hozzávalók egy 28 cm-es tortaformához:
- 8 tojás
- 8 ek barna cukor
- 8 ek darált dió (nem kell annyira finomra darálni, nekem kicsit durvább lett, és így lett a tökéletes.)
- 2 ek zabliszt (vagy rizsliszt, vagy teljes kiörlésű rozsliszt)
- 1 cs sütőpor
- 2 púpo s ek kakaópor (én a hollandira esküszöm)
A fenti hozzávalókból gyakorlatilag piskótát kell sütni. A dió miatt kicsit lágyabb lesz a tésztája, de sebaj, ez így a normális. Én a tortaformát kikentem, és kb 170 fokos sütőben sült egy jó fél órát. (a forró vizes lábast most sem hagytam ki a sütő aljából.)
Miután megsült a torta, megvártam míg majdnem kihűlt, és utána négy rétegben felszeleteltem.
A következő krémmel töltöttem meg.
- kb 500 ml natúr krémsajt (én egy 1000 ml-es vödröset vettem, s annak majdnem a háromnegyedét felhasználtam. Sok lett, így bőven elég lett volna a fele is.)
- egy nagy doboz natúr joghurt (hogy kicsit lágyabb legyen a krémsajt)
- 2 teáskanál fahéj
- 2-3 ek kakaópor (szintén a hollandi)
- én még tettem bele egy tk tejszínes mogyoró aromát is.
- édesítés: én mézet tettem bele, meg egy kis barna cukrot. Hogy mennyit? Kb 3 evőkanál mézet, meg kb kettő evőkanál cukrot. De ha valaki édesebben szereti, akkor még tegyen ble. Én folyamatosan kóstoltam, és kóstoltattam, nekünk így ízlett. Azért oda kell figyelni arra, hogy a natúr krémsajt igaz, hogy natúr, de van egy enye sós íze. (De finom lenne valami sonkás, medvehagymás pitéhez….következő projekt. 🙂 )
- 1 zacskó zselatin fix (kellett bele)
Miután a krémet is kikavartam, az alábbi módon töltöttem meg a tortát.
- az alsó tortalapot megkentem vékonyan sárgabarack lekvárral
- erre kentem a csokis krémet
- a krémre egyesével meggyszemeket pakoltam (jó kis meló volt…)
- erre jött a következő tortalap
- és a lekvár
- meg a krém
- a meggyszemek és így tovább. 🙂
- a tetejét és az oldalát is megkentem a krémmel (pont jó állaga lett, nem folyt szét, normálisan lehetett kenni.)
- az oldalát durvára darált dióval fedtem be, a tetejére meggyszemeket meg diót szórtam
A torta egy teljes éjszakát pihent a hűtőben. Másnap reggel vettem észre, hogy a meggyben benne maradt lé (hiába csöpögtettem le), kifolyt a tálca szélére. Teljesen meg voltam rémülve, hogy most elrontottam, mert biztosan nagyon elázott a tészta. Miután felszeleteltem, nagyon szépen egyben volt, sőt kellett is neki az a meggylé. Így a piskóta részeibe jól beleivódott a csokis krém, meg a meggy íz, jó “szottyos” lett. Mondhatni így lett tökéletes a vasárnap reggeli kávéhoz. Ebéd után. S a másnapi délutánon is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: